Wyniki wyszukiwania dla:

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – 25.10.2020 – 30 Niedziela zwykła

  • Dzisiaj przyda Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za naszą Świątynię i wszystkich ludzi, którzy przyczynili się do jej powstania.
  • W środę przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin naszego duszpasterza i katechety księdza Tadeusza Horwata. Wdzięczność dla Solenizanta będziemy chcieli wyrazić na Mszy świętej o godzinie 17.00. Nie będziemy mogli tego uczynić wszyscy z racji obostrzeń, ale prosimy o pamięć w modlitwie.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z prośbą Prymasa Polski nie będzie Mszy świętej na cmentarzu ani procesji. Msze święte w tym dniu o godzinie 7.00, 8.00 u Sióstr, dodatkowa Msza Święta o godzinie 9.00 – nie będzie Mszy świętej na Płazówce a intencja tam przyjęta zostanie odprawiona w kościele parafialnym, 11.00 i 18.00. Przeprowadzimy także transmisję internetową Mszy św. o godzinie 11.00 oraz różańca z wypominkami o godzinie 17.15. W tym dniu i następnym przez nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej można zyskać Odpust Zupełny i ofiarować go tylko za zmarłych.
  • W minionym tygodniu sprzątali kościół i złożyli ofiary na kwiaty mieszkańcy Witowa od numeru 161 do 170: Sebastian Bator, Kazimierz Wetula. Ofiarę na kwiaty złożyli: Rozalia i Kazimierz Frączek, Bogusława Haberny. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy. W przyszłym tygodniu do sprzątania kościoła w sobotę prosimy mieszkańców Witowa od numeru 171 do 180.

 

Ogłoszenie zewnętrzne:

W dniu 26.10 w godzinach od 6.00 – 9.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odpady będą odbierane  z parkingu za budynkiem Urzędu Gminy Kościelsko gdzie należy je dostarczyć we własnym zakresie.

1 września rozpoczął się spis rolny, który potrwa do 30.11.2020 roku. Udział jest obowiązkowy co wynika z ustawy. Każdy rolnik ma obowiązek spisać się samodzielnie przez Internet wypełniając formularz na stronie GUS. Osoby, które nie spiszą się samodzielnie mogą spodziewać się telefonu rachmistrza spisowego, którymi są Panie Marena Truchan oraz Karolina Kluś – pracownicy Urzędu Gminy Kościelisko.


Podziel się tym wpisem: